Польсько-литовська доба

Польсько-литовська доба

Білоцерківщина в період польсько-литовської доби та козаччини

Експозиція залу відображає історію краю в XІV–XVІІІ ст. – період литовсько-польського панування, Визвольної війни українського народу 1648–1657 рр., визвольні змагання в добу Руїни, соціально-економічні відносини Білоцерківщини в другій половині XVІІ–XVІІІ ст., край у період Гайдамаччини. В окремому розділі представлена культура і побут краю в XVІІ–XVІІІ ст.

До уваги відвідувачів макет Білоцерківської фортеці XVІІ ст., яка була побудована на місці дитинця літописного Юр’єва і мала важливе оборонне значення для міста із середини XVІ до кінця XVІІІ ст.,  карти та портрети керівників козацько-гетьманських повстань на Білоцерківщині.

Матеріали про Визвольну війну українського народу 1648–1657 рр. під проводом Богдана Хмельницького висвітлюють Білу Церкву як  опорний пункт повстанців та центр адміністративно-територіальної і військової одиниці – Білоцерківського полку, який був створений 1625 р. як один із реєстрових полків України і брав участь у військових подіях XVІІ–XVІІІ ст.   

Історичні матеріали, документи, що відображають Гайдамацький рух на Білоцерківщині  1768 р. (Коліївщина)  доповнюють маловідомі сторінки минулого нашого краю.

Фотогалерея