Білоцерківський краєзнавчий музей запрошує учнів середньої та старшої школи відвідати 11-29 березня 2019 р. мультимедійний театралізований захід «Воїн і поет Іван Мазепа. Ціна влади»

Білоцерківський краєзнавчий музей запрошує учнів середньої та старшої школи відвідати 11-29 березня 2019 р. мультимедійний театралізований захід «Воїн і поет Іван Мазепа. Ціна влади»

Шановні вчителі та учні шкіл міста і району!

 

Білоцерківський краєзнавчий музей запрошує учнів середньої та старшої школи відвідати 11-29 березня 2019 р. мультимедійний театралізований захід

«Воїн і поет Іван Мазепа. Ціна влади».

 

Цього року відзначаються дві дати, пов’язані з ім’ям славетного українського гетьмана − 380-річчя від народження та 310 років від дня смерті.

Непроста доля вволю награлася норовливим сином української землі, полишивши його ім’я в суперечливих згадках як сучасників, так і нащадків.

Державний діяч і політик найвищого ґатунку, Іван Мазепа був одним із найвправніших дипломатів тодішньої Європи, полководцем і водночас поетом, у віршах якого найвідчутніше відлунювали патріотичні мотиви, уболівання за долю України. Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в ньому з високою освіченістю. Гетьман Іван Мазепа намагався зробити з України європейську державу, підняти й зміцнити значення й престиж гетьманської влади, які за десятиріччя руїни зазнали страшної девальвації. Жодний із гетьманів не зробив так багато, як Мазепа, для розвитку культури та духовності українського народу. Його спроба вирвати Україну з-під московського ярма, реалізувати велику ідею незалежної самостійної Української держави зазнала поразку. Але протягом трьох століть ця ідея жевріла в серцях найкращих синів і дочок українського народу. Тому корені сучасної незалежної України певною мірою лежать у великих ідеях Мазепи.

Ціна квитка для школярів/студентів – 16 грн.
Ціна квитка для дорослих – 30 грн.

Запис на вистави проводиться заздалегідь за тел. 5-55-52, 5-84-13