Цікавим і навіть унікальним експонатом у колекції археологічних матеріалів, що представлений до Вашої уваги у КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» - є пряслице з графіті доби Русі. Його можна побачити на тематичній виставці «Археологічні дослідження Правобережної Київщини. Археологічні пам’ятки та знахідки».
Пря́сельце, пря́слице — тягарець, який насаджували на веретено, щоб надати йому сталості і рівномірності обертання. Зазвичай мало округлу форму. Прясельця відомі з часів неоліту. Спочатку їх виготовляли з глини, пізніше і з каменю, кольорового металу. Масовий виріб. На Русі в ХІ—ХІІІ століттях пряслице з рожевого волинського лупаку-шиферу вироблялися на околицях Овруча, звідки вони розходилися по всій Україні та були експортовані в сусідні країни.
Рідко зустрічаються пряслиця з написами та візерунками. Написи засвідчували власника пряслиця, або виступали у ролі оберегів, магічний знаків.
Пряслице з нашого музею було знайдено на території городища поблизу с. Буки Сквирського району. На місці цього городища за часів Русі, було розташоване літописне городище Бакожин.
На нашому пряслиці нанесений заглиблений рослинно-геометричний орнамент, зміст якого визначити дуже важко. Можливо, згодом, цей артефакт якому понад 1 000 років, привідкриє завісу таємниці і ми дізнаємося власника чи призначення цього загадкового магічного орнаменту.