20 листопада 2020

КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» долучився до заходів з нагоди Дня Гідності та Свободи

КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» долучився до заходів з нагоди Дня Гідності та Свободи
        КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» долучився до заходів з нагоди Дня Гідності та Свободи. Так у виставковій залі з 20 листопада діє виставка «Вільні творити майбутнє», яка висвітлює події двох революцій - Помаранчевої 2004-го року, яка була Святом Свободи і Революції Гідності 2013-го року, яка стала серйозним  іспитом для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.                 До уваги відвідувачів – особисті речі учасників тих подій, залишки куль, «коктейль Молотова», щити протестувальників, шини та бочка, за допомогою яких зігрівалися наші земляки на Майдані.
        Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 року №872 в Україні День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада. Цю пам’ятну дату запровадили з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження й донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події, які мали місце в Україні на початку XXI ст. В цей день ми вшановуємо патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина та національних інтересів.
        Одним із них є 81-но-річний мешканець Білої Церкви – Осадчий Петро Михайлович, матеріали якого представлені на виставці. Мужній чоловік, людина поважного віку. Він не залишився в теплому домі спостерігати за подіями   через екран телевізора, він вирушив на Майдан, на допомогу молоді. Він не міг стояти осторонь у такий складний для України час.