10 вересня відбувся урочистий захід «Зустріч поколінь 1941-2021», присвячений 80-річчю депортації німецького народу з України

10 вересня відбувся урочистий захід «Зустріч поколінь 1941-2021», присвячений 80-річчю депортації німецького народу з України
       10 вересня о 16 годині у виставковій залі КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відбувся урочистий захід «Зустріч поколінь 1941-2021», присвячений 80-річчю депортації німецького народу з України, підготовлений ГО Товариство німців м. Біла Церква "Відродження".
      Захід розпочався з вітального слова заступника директора з наукової роботи Петренко Вікторії Віталіївни, яка зазначила, що Білоцерківський краєзнавчий музей, впродовж 20-ти років співпрацює з національними товариствами Білої Церкви. Науковці музею вивчають та популяризують історію та культуру не лише українського народу, а і тих народів, для яких Білоцерківська земля стала рідною домівкою. Українців та німців об’єднує дуже болісний спільний досвід, пов’язаний з вигнанням, примусовими роботами та іншими репресивними заходами Радянського режиму і в Україні, і в інших країнах. В цей день німецька громада разом з представниками інших товариств зібралися вшанувати пам’ять жертв депортації німецького народу у 1941 році. Указ президії Верховної Ради СРСР «Про переселення німців, які проживають у районах Поволжя», вийшов 28 серпня 1941 року. Перші 10 ешелонів переселенців відправилися 3 вересня. Влітку-восени 1941 року в Україні – протягом декількох днів близько 500 тисяч етнічних німців було депортовано до Сибіру та Казахстану. Там вони змушені були перебувати в спецпоселеннях і працювати в трудармії. Майже третина з них загинула від голоду, холоду та важких умов життя. Сьогоднішній захід - це данина пам'яті тим трагічним подіям та всім загиблим. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих.
       Наступною виступила Руслана Ткач, очільниця ГО «Товариство німців м. Біла Церква "Відродження", яка розповіла про депортацію німців 1941 року, як ця подія вшановується іншими товариствами по всій Україні та презентувала фотодокументальну виставку «Живі обличчя депортації німців України. Зустріч поколінь», яка розміщена на 10 стендах та книгу Максима Бутченко «Червоний квадрат» (депортація, спец поселення, трудармія, репресії).
      В ході заходу члени німецького товариства розповідали про долю депортованих рідних, читали вірші, особливі емоції викликали фрагменти фільму «Депортовані». На завершення виступили Олена Хоменко, голова ГО «Товариство польської культури ім. З. Красинського» та Тетяна Клименко ГО «Товариство поляки Білоцерківщини».
     Пам'ять - це те, що робить нас міцнішими. Тільки усвідомлюючи минуле – можливі мир та єдність у майбутньому. Історію треба знати і пам’ятати, щоб «Ніколи знову» не повторилася ця трагедія.