26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

       26 квітня 2021 р. ми вшановуємо 35-ту річницю  найбільшої техногенної катастрофи у світі – аварії на Чорнобильській АЕС. Минає час, та не забуваються події весни 1986 року.  

       Україна пережила страшну трагедію, велика шана тим людям, які у той важкий час долучилися до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вони добросовісно виконали свій обов’язок та зупинили поширення невидимого і підступного ворога усього живого – радіації. Вони зробили це заради нас, а ми не маємо права забути про це.

       У КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» з року в рік проводяться заходи в пам'ять про ці події – уроки-реквієми, тематичні  та інтерактивні екскурсії. Другий рік поспіль, через пандемію,  заходи можливі лише у он-лайн форматі. Цьогоріч ми підготували два он-лайн проекти. Це тематична  он-лайн екскурсія  «Чорнобиль біль і пам'ять» та тематична художня виставка із ново надходжень до фондів музею  робіт художника-графіка, ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС Анікіна Іллі Йосиповича, які були подаровані музею меценатом, колекціонером і нашим гарним другом Васильєвим Василем Васильовичем.

       Анікін Ілля Йосипович - художник-графік, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, член НСХУ з 1978 року. Народився 16 серпня 1934 року у місті   Бєлорєченську, Краснодарського краю (РФ). Закінчив  Український  поліграфічний  інститут у  Львові 1970 року (керівник групи М. Іванов). У 1966–67 роках працював на Київському виробничо-рекламному комбінаті «Укропторгреклама»; у 1968–71 роках – художником-редактором у видавництві «Техніка». Від 1971 року бере участь у всесоюзних, республіканських та обласних виставках.

       Твори: «Дніпровські велетні» (1974); «Степові кораблі», «Початок будівництва», «Там, де сталь кують» (усі – 1977); «Трудові будні», «На кордоні», «Не пройшов», «Ширше коло» (усі – 1978), «Біль чорнобильський» (2001).

       Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи в пам’яті народній подвиг ліквідаторів. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Колектив КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» згадує учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, висловлює Вам глибоку пошану і вдячність. Запрошуємо до перегляду онлайн екскурсії «Чорнобиль біль і пам'ять».