28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства

28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства
        Незалежність України стала потужнім стимулом для відродження духовності й історичної пам’яті народу. З кожним роком розширюються межі наукового пошуку та кола людей, причетних до вивчення і збереження багатовікових культурних традицій.
 
        Всеукраїнський день краєзнавства запроваджений відповідно до рішення VI з’їзду Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року. Датою святкування було визначено 28 травня. Саме 28 травня 1995 році у Харкові розпочалася I Всеукраїнська конференція з краєзнавства, на якій було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати веде свій відлік Національна спілка краєзнавців України.
 
        Метою свята було підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верст населення, поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.
 
        Шановні друзі, колеги! Вітаємо всіх, хто проявляє інтерес та збагачує історію рідного краю, залучає до всебічного вивчення та пізнання її невідомих сторінок, всіх тих, хто своїми зусиллями підвищує суспільну увагу до діяльності краєзнавців. Дякуємо вам за вашу кропітку та щоденну працю, адже це так важливо знати та шанувати свою історію, своїх предків і рідний край.