29 січня - День пам'яті Героя України Андрія Кизило

29 січня - День пам'яті Героя України Андрія Кизило

       Українська земля… Земля щедро полита кров’ю її синів.

       Так склалося в історії нашої держави, що в одну і ту ж дату, але з перервою у 100 років, право на соборність та незалежність держави відстоювали юні патріоти. Саме 29 січня ми вшановуємо пам̛ять героїв битви під Крутами та славетний подвиг воїнів 72 ОМБр під Авдіївкою в 2017 році.  Коли під час контрнаступу, який спланував та очолив заступник командира 1-го батальйону капітан Андрій Кизило, було захоплено нові стратегічні позиції.

       Народився 2 травня 1993 року у місті Умань Черкаської області у родині військовослужбовця. Змалку мріяв стати військовим, як його дід і батько, тож у 2008 році, після закінчення 9 класів Уманської міської гімназії № 2 вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, який закінчив у 2010 році. Під час навчання в ліцеї брав участь у військовому параді на честь 18-ї річниці Незалежності України, який проходив 24 серпня 2009 року у місті Києві.

       У 2010 році, продовжуючи навчання, поступив на факультет бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у місті Львів, після закінчення якої у травні 2014 року був скерований для проходження подальшої служби до 72-ї окремої механізованої Красноградсько-Київської бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А2167, місто Біла Церква Київської області).

       З липня 2014 року командир 8-ї роти 72-ї окремої механізованої бригади А.О. Кизило (позивний "Орел") приймав участь в антитерористичній операції на сході України.