7 липня – День працівника природно-заповідної справи

7 липня – День працівника природно-заповідної справи

       На території Київщини нараховується 196 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, загальною площею 340421,39 га. Значна їх кількість розташовані на півдні області, а саме у нашому краї. Поряд з відомими на всю Україну, як дендропарк «Олександрія», є й такі, що відомі лише вузькому колу спеціалістів. Науковці КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» провели моніторинг деяких природних заповідників, про які і хочемо Вам розповісти.

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення – «Томилівський»

       Парк розташований у межах ДП «Білоцерківське лісове господарство», Томилівське лісництво поблизу села Шкарівка Білоцерківського району. Площа – 2,8 га. Створений у 1972 році. В парку зростає близько 330 видів деревних і чагарникових порід, які не трапляються в навколишніх лісах. Цінний у науковому та естетичному значенні.

Ландшафтний заказник місцевого значення – «Бушівський»

       Знаходиться у Рокитнянському районі біля села Бушеве. Підпорядкований ДП «Богуславьке лісове господарство». Об’єкт створений у 1987 році. Площа – 148 га.

       Заказник є лісовими насадженнями, в складі яких ростуть дерева модрини, сосни Веймутові, бука, бундука канадського, горіха сірого, вік яких сягає 110 – 130 років.

       У масиві лісу є поширеними дикі свині (Sus scrofa), козулі (Capreolus capreolus (Linnaeus, 1758). Зустрічаються гніздування канюка (Buteo buteo). На теренах заказника віднайдено популяцію жука-оленя (Lucanus cervus), занесеного до Червоної книги України.

Орнітологічний заказник місцевого значення – «Саварка»

       Заказник розташований в межах Ольшаницького лісництва (Рокитнянський район) ДП «Богуславьке лісове господарство». Площа – 89 га. Створений у 1987 році.

       Орнітологічний заказник є унікальним поселенням чаплі сірої в густому заболоченому вільшанику на березі р. Рось, де нараховується більше ста пар чаплі сірої.

Література:

Василюк О., Костюшин В., Норенко К., Плига А., Прекрасна Є., Коломицев Г., Фатікова М. Природно-заповідний фонд Київської області. — К.: НЕЦУ, 2012. — 338 с., з дод.