«А у нас, на вечорницях»

«А у нас, на вечорницях»

25 грудня 2014  р. у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося традиційне тематичне театралізоване новорічне дійство «А у нас, на вечорницях», присвячене звичаям та традиціям українського народу, що починалися пізньої осені і тривали до початку Великого посту.

Особлива увага приділялася  святу Андрія, яке пов'язане з дуже багатьма народними обрядами та ритуалами. Для дівчат Андріївський вечір –  це і радість, і сум, і потаємна надія, а для хлопців – жарти та розваги. Не залишили поза увагою і низку інших свят, серед яких Різдво та Новий рік.

Під час театралізованого дійства у виконанні співробітників музею представлені традиційні дівочі гадання, жартівливі побутові сценки, звучали  старовинні та сучасні українські пісні. Завдяки відродженню українських народних традицій всі присутні відчули чудовий колорит зимових обрядових дійств української землі.

На новорічному вечорі всі гості оглянули   виставки-конкурси «Новорічна композиція» та «Український сувенір», організовані  Центром творчості дітей та юнацтва Київщини спільно з Білоцерківським краєзнавчим музеєм.