День пам’яті захисників Донецького аеропорту

День пам’яті захисників Донецького аеропорту
Сьогодні , 16 січня відмічається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. За надлюдську відвагу, стійкість та мужність їх назвали «кіборгами». Цей день був обраний за ініціативи тих, хто вижив у тому пеклі.
Бій за аеропорт Донецька розпочався 26 травня 2014 року, коли окупанти «ДНР» захватили будівлю. Українські силовики нанесли удар по позиціям противника і встановили контроль над аеропортом в той самий день. Під час 8 місяців протистояння бійці не здавали позицій та відбивали безкінечні атаки окупантів. Військові ВСУ, медики, добровольці, волонтери 242 дні протистояли сепаратистам.
 
Найзапекліші бої за Донецький аеропорт відбулися у січні 2015 року, 13 січня від постійних танкових та артилерійних обстрілів рухнула диспетчерська башта, яка стала символом оборони. А 16 січня проти українських героїв застосували отруйний газ. Заключний, найтрагічніший етап оборони -19 і 20 січня 2015 року.Сепаратисти 18 січня попросили тиші, щоб винести своїх поранених і загиблих, а самі заносили вибухівку.
 
Перший вибух пролунав 19 січня. Поранених і травмованих було дуже багато, але загинув лише один захисник ДАПу. А 20 січня о 14.56 термінал бойовики підірвали вдруге. Вибух був настільки потужній, що залишки нового терміналу ДАПу були остаточно зруйновані, а під горами покрученого і пошматованого вибухами металу і бетону загинуло більше двадцяти останніх захисників Донецького летовища.
 
Легендарний білоцерківський медик нового терміналу ДАПу Герой України Зінич Ігор Вікторович загинув 20 січня 2015 року. Він тричі відмовився від ротацій, вирішивши залишатися в ДАПі доти, поки там іде бій. Лише в останні дні оборони врятував від 50 до 70 бійців, але героїчного медика врятувати не змогли.
 
Кіборги, дякуємо за мужність та безстрашність до останньої хвилини на полі бою!
 
Схиляємо голови перед загиблими героями, перед їх родинами сім’ями. Події 2015-го назавжди закарбуються у нашій пам’яті та в історії як непоправна втрата найвідважніших України.