Фотодокументальна виставка «Білоцерківці-ліквідатори. Час минає – пам'ять залишається»

Фотодокументальна виставка «Білоцерківці-ліквідатори. Час минає – пам'ять залишається»

      У Білоцерківському краєзнавчому музеї 26 квітня 2016 року до 30-річчя Чорнобильської трагедії відкрито фотодокументальну виставку «Білоцерківці-ліквідатори. Час минає – пам'ять залишається».

      На виставці представлені фотографії зроблені на початку бідівництва ЧАЕС в 1970-х роках і до сьогодення. Ці світлини не залишать байдужим жодного, адже лише в порівнянні до та після трагедії пізнається вся глобальність катастрофи, яку вчені називають техногенною.

      Мета виставки вшанувати тих людей, котрі ціною власного здоров’я, а часто і життя, врятували людство від неминучої загибелі, розбудити почуття відповідальності перед наступним поколінням, виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства, розвивати почуття гордості за свій народ, прищеплювати любов до рідного краю.

      Нагадаємо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства, наслідки якої відчуваються до сьогодні. О 1год. 23 хв. вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, що призвело до радіаційного забруднення величезної території сучасних України, Білорусі і Росії (220 тис. км кв. з населенням понад 15 млн чол.) і подальшого відселення понад ста тисяч людей, величезних фінансових витрат, спричинило зростання смертності і захворюваності. В Україні до  так званої «Чорнобильської» зони віднесено 2293 населених пункти у 74 районів 12 областях України, серед яких і Білоцерківський район.