Фотовиставка «Прапор свій здіймаємо гордо»

Фотовиставка «Прапор свій здіймаємо гордо»
       З нагоди відзначення 23 серпня Дня Прапора, КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відкрив фотовиставку «Прапор свій здіймаємо гордо» у виставковій залі «А на моїй землі іде війна…». Державний Прапор є одним із державних символів країни. На виставці представлено тлумачення різних синонімічних пояснень слова прапор.
 
       Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
 
       Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих. Так, упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
 
       Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.