Інтерактивне дійство «Нечуй-Левицький – замріяний у самоті співець Поросся»

Інтерактивне дійство «Нечуй-Левицький – замріяний у самоті співець Поросся»

       25 листопада 2018 року виповнюється 180 років від дня народження письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Протягом двох тижнів з 13 по 23  листопада Білоцерківський краєзнавчий музей проводив для шкільної молоді інтерактивне дійство «Нечуй-Левицький – замріяний у самоті співець Поросся».

       Цей захід – данина пам'яті великому майстру слова, славному представнику української культури, письменнику-демократу, великому гуманісту.

       Український Бальзак, саме так називав академік Біленький Івана Нечуя-Левицького, який більше ніж  пів століття плідно працював на ниві українського письменства. Усе своє життя він відстоював інтереси пригнобленого народу, вболіваючи за рідну мову, широку культуру, людську гідність. Письменник завжди прагнув допомогти покривдженим, захистити їх. Тому він став близький людям різних країн і народів.

       За пів століття творчої діяльності Іван Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят високохудожніх романів, повістей, оповідань, п’єс, казок, нарисів, гуморесок, літературно-критичних статей, натхнення для яких черпав на колоритних просторах нашого краю. Перебуваючи в гостинах у родичів та друзів, письменник, наче губка, вбирав у себе атмосферу нашого міста і, прислухаючись до поради старшого літературного товариша Пантелеймона Куліша, писав так, як говорять в Канівському, Черкаському, Чигиринському повітах та на Київщині від Таращі до Білої Церкви.

       В ході заходу було відтворено епізоди життя відомого письменника, показано відео та театралізовані сценки присвячені його творчості.

       Дійство супроводжувалося піснями у виконанні ансамблю Білоцерківського краєзнавчого музею «Струни серця».