Інтерактивний захід «Воїн і поет Іван Мазепа. Ціна влади»

Інтерактивний захід «Воїн і поет Іван Мазепа. Ціна влади»

         Протягом 11-29 березня 2019 р. Білоцерківський краєзнавчий музей презентує інтерактивний захід «Воїн і поет Іван Мазепа. Ціна влади», адже цього року відзначаються дві дати, пов’язані з ім’ям нашого земляка, славетного українського гетьмана Івана Мазепи − 380-річчя від дня народження (20 березня) та 310 років від дня смерті (21 вересня).

         «Воїн і поет», − говорили його сучасники та сподвижники. «Зрадник і проклятий», – сичали на опального гетьмана за царськими вказівками та радянськими приписами. «Політик і меценат», - впевнено промовляємо ми, його нащадки. Та ким насправді був Іван Мазепа? Що нового він вніс у розвиток державницької ідеї? Яке його місце серед українських гетьманів? Чому улюбленець Петра І, на якого сипалися царські щедроти, став його заклятим ворогом? Це лише незначна частина питань, на які ми спробували віднайти відповіді.

         Та щоб не говорили, а Іван Мазепа став символом самостійництва і державобудування для українського народу, символом свободи, незалежності, духу національно-визвольної боротьби.

         Захід відвідали учні середньої, старшої школи міста та району, педагоги та бібліотекарі.