Краєзнавчі читання

Краєзнавчі читання

5 лютого 2015 року в Білоцерківському краєзнавчому музеї проходили ХXV Краєзнавчі читання ім. протоієрея Петра Лебединцева.

У програмі було багато ґрунтовних та цікавих доповідей. Зокрема В. Павлюченко виступив з цікавою доповіддю про печатки ХІ ст. з іменами Георгія й Іоана, знайдених у с. Мала Сквирка, про полеміку між відомими сфрагістами України яка виникла під час вивчення цієї унікальної знахідки.

Анатолій Бондар у своїй статті висвітлив життєвий шлях білоцерківського священика українського патріархату, педагога, громадського діяча – Миколу Паукова.

Цікавими були виступи і Олександра Мартиненка про одну із сторінок історії 2-го Білоцерківського гарнізону артилерійського мортирного полку (6, 7, 9, 11 мортирні артилерійські дивізіони) та Олексія Стародуба, який розповів про останній шлях і пристанок отамана Павла Чорниці.

Надія Тряпіцина ознайомила з історією білоцерківської школи № 12, що знаходилася на вул. Курсовій у 35–36 рр. ХХ ст.

Завершила читання своїм виступом завідуюча відділом новітньої історії музею Ольга Кашуба по темі «Створення та діяльність Білоцерківської окружної прокуратури в 1922–1924 рр.»

У затишному конференц-залі, в оточенні чарівних картин видатного Івана Міщенка зібралися краєзнавці, науковці з Білої Церкви та Білоцерківського району. Доповіді не залишили байдужими слухачів, і викликали жваву дискусію та їх палке обговорення. Приємно було бачити серед присутніх і молодь Білої Церкви.

Подані матеріали надруковані у збірнику.