Круглий стіл «Голодомор 1932-1933 рр. та опір населення України політиці голоду»

Круглий стіл «Голодомор 1932-1933 рр. та опір населення України політиці голоду»

      24 жовтня 2017 р. у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл «Голодомор 1932-1933 рр. та опір населення України політиці голоду» у рамках проведення Всеукраїнського семінару «Голодомор 1932–1933: пам’ять в ім’я майбуття» для краєзнавців та молодіжних активістів.

      Перед присутніми виступила Людмила Михайлівна Діденко, директор музею, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України. У своїй доповіді вона зазначила, що Білоцерківський краєзнавчий музей працює над темою Голоду з початку 1990-х років.  У 1992 році   до 60 річниці Великого голоду вперше в Україні у музеї було відкрито виставку, яка висвітлювала жахливі сторінки в історії України  ХХ ст. – голод 1921–1923 рр., голод 1932-1933 рр,  репресії в краї. До 70 річчя Голодомору у 2003 році музей відкриває наступну виставку, де використовуються та додаються нові архівні документи, свідчення очевидців, фотографії та зібрані речі. А вже до 75 річниці Голодомору музей влаштовує третю виставку, за удосконаленою концепцією, тематико-структурним та тематико-експозиційним планом. З 2008 року до  Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій   у музеї щороку експонується тематична виставка «Пам'ять звинувачує…» із фондів музею.

      У заході взяли участь  краєзнавці, музеєзнавці, вчителі історії та молодіжні активісти з усієї України. Всі присутні активно обговорювали тему Голодомору та висвітлення її в музейних експозиціях. До обговорення долучилася Валентина Курилів, директор освітнього напряму Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору ( HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету, Ярослава Музиченко, етнолог, методист Національного музею історії України, Леся Онишко, вчений секретар Національного музею історії України, кандидат історичних наук. 

      Захід організовано директором Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення голодомору (HREC in Ukraine), доктором історичних наук Людмилою Гриневич.