«Криваве Водохреще» - день, який Україна ніколи не забуде

«Криваве Водохреще» -  день, який Україна ніколи не забуде
19 січня збройне повстання проти режиму Януковича («Криваве Водохреще» - день, який Україна ніколи не забуде)
 
Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву "Євромайдан", а згодом Революція Гідності, була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.
 
21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на площу в знак протесту проти того, що проросійський президент Віктор Янукович відмовився підписувати документ, до якого держава йшла роками: угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі.
 
Ніч із 19 на 20 січня 2014 року увійшла в історію України як «Криваве Водохреще». Мирна акція, яка зібралася у відповідь на ухвалення диктаторських «законів 16 січня», переросла тоді на жорстке протистояння між протестувальниками та силовиками. Так розпочалась одна з найкривавіших сторінок Революції Гідності.
 
На вулиці Михайла Грушевського тривало протистояння між силовиками та протестувальниками. У ніч на 20 січня на Грушевського біля стадіону "Динамо" силовики активізували водомети. Вони намагалися загасити авто, раніше підпалені демонстрантами. Окрім того, під крижану воду потрапляли й самі мітингувальники, а вулиця перетворилася на суцільну ковзанку. Водночас на Грушевського протестувальники й далі розбирали бруківку. У деяких місцях доріжки повністю залишилися без покриття, а біля самого стадіону розбили навіть асфальт. Мітингувальники, які брали участь у заворушеннях на Грушевського, почали будувати катапульту.
 
Кількість затриманих під час сутичок на Грушевського перевищила 30 осіб. 44 особи було госпіталізовано з початку сутичок у Києві та до 12:00 20 січня. Загалом майже за добу протистоянь до лікарів швидкої медичної допомоги звернулося 104 особи.
 
Сутички, що почалися на Грушевського у день Водохреща, тривали кілька днів. На Євромайдан прийшла перша смерть.
 
Цей кривавий день вкотре довів безстрашність і рішучість українців у боротьбі за справедливість та свободу.