КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» долучилися до воркшопу «Концептуальні підходи до музеєфікації російсько-української війни»

КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» долучилися до воркшопу «Концептуальні підходи до музеєфікації російсько-української війни»
6 та 7 грудня науковці КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» долучилися до воркшопу «Концептуальні підходи до музеєфікації російсько-української війни», який проходив в онлайн-форматі на платформі ZOOM. Захід відбувся за сприяння Українського інституту національної пам’яті спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією, Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та Донецьким обласним краєзнавчим музеєм.
 
Протягом двох днів близько двадцяти фахівці, які працюють в межах музеєфікації російсько-української війни, ділилися напрацюваннями, досвідом та практичними навичками зазначеної теми.
 
Під час заняття учасники торкнулися таких питань:
• музеєфікація "гарячої" історії: виклики, ризики, принципи підходів;
• питання періодизації та термінології російсько-української війни;
• методологія фіксації "гарячої" травматичної історії, способи роботи з учасниками подій та інформацією;
• створення концепції експозиції та побудова ключового наративу;
• музейне говоріння про війну: мова, тональність, досвід;
• дитячі програми у військових музеях;
• інклюзивна адаптація музейного контенту.
 
До заходу долучилися понад 90 учасників з усієї України, які обговорили джерела перевіреної інформації про російсько-українську війну, практики вшанування пам’яті загиблих військових, термінологію, вже здобутий досвід створення експозицій та дитячих програм на цю тему. Надзвичайно цікавим досвідом поділилися науковці Національного музею історії України у Другій світовій війні: Дмитро Гайнетдінов, Катерина Барановська, Ярослава Пасічко та Ірина Коцабюк, який вони отримали під час створення та реалізації виставкового проекту «Український Схід».
 
Генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло зазначив: "Важливі події сучасності, лишень прямуючи до історії, потребують музеєфікації вже сьогодні, щоб розповісти правду й водночас створити надихаючий міф, який би окрилював націю на подальший поступ. Збереження інклюзивної пам’яті про теперішню війну за Україну потребує потужної політики пам’яті, комеморативної культури та музейних стратегій. Подібні семінари допомагають рухатися у вірному напрямі."