Майстер-клас з петриківського розпису

Майстер-клас з петриківського розпису

 

Петриківський декоративний розпис – вияв давнього та вічно молодого народного мистецтва, що має в своєму потенціалі великі можливості для виходу в світ сучасного життя, збагачення вітчизняної та світової культури. У сяючій палітрі петриківського розпису, яка базується на гармонійному поєднанні домінуючих кольорів спектру, ховається магічний образ сонячного світла. Не менш цікавою є й символіка розпису, яка віддзеркалює духовну єдність людини з природою.

14 травня 2015 року о 15 годині   у виставковій залі Білоцерківського краєзнавчого музею відбувся майстер-клас з петриківського розпису за участю відомих майстринь з с. Петриківка, членів Національної спілки художників України, заслужених майстрів народної творчості України – Рибак Наталії Михайлівни та Карпець-Єрмолаєвої Валентини Іванівни. Учасники майстер-класу, а це в основному учні загальноосвітніх та художніх шкіл, дізналися цікаву історію виникнення унікального мистецтва та власноруч опановували технікою цього традиційного для України декоративного розпису.

До уваги гостей колоритна колекція робіт з петриківського розпису, яку подарував Білоцерківському краєзнавчому музею відомий у Білій Церкві та Україні колекціонер, мешканець нашого міста Васильєв Василь Васильович. Серед колекційних робіт, подарованих музею – роботи майстринь: Рибак Наталії Михайлівни та Карпець – Єрмолаєвої Валентини Іванівни, які зачаровують всіх шанувальників прекрасного.