Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2022 р. до Міжнародного дня рідної мови у фойє КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей»  презентовано тематичну виставку з наукової бібліотеки музею «Рідна мова – то доля народу» та фотодокументальну виставку «21 лютого – Міжнародний день рідної мови», яка розкриває етапи становлення української мови, її довгий та тернистий шлях розвитку.

21 лютого, у світі відзначається Міжнародний день рідної мови або, як його ще називають, Міжнародний день материнської мови.

26 жовтня – 17 листопада 1999 року на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. 

Дата 21 лютого обрана не випадково. Саме в цей день 1952 року в Бангладеш від куль поліції загинули студенти, які вийшли на демонстрацію на захист рідної мови бенгалі. Вони вимагали визнати її однією з державних.

Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави. 

З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні. Мовне питання досі є дуже актуальним в Україні та викликає безліч суперечок. Володіння рідною мовою – не заслуга, а обов’язок патріота. Розмовляй рідною мовою – своєю і свого народу: скрізь, де її розуміють, з усіма хто її розуміє.