В рамках Європейського проекту «Ніч музеїв» у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося театралізоване дійство «Нечуй-Левицький – замріяний у самоті співець Поросся»

В рамках Європейського проекту «Ніч музеїв» у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося театралізоване дійство «Нечуй-Левицький – замріяний у самоті співець Поросся»

     17 травня 2018 року о 14.00 до Міжнародного Дня музеїв, в рамках Європейського проекту «Ніч музеїв» у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося  театралізоване дійство «Нечуй-Левицький – замріяний у самоті співець Поросся».

     Цей захід – данина пам'яті великому майстру слова, славному представнику української культури, письменнику-демократу, великому гуманісту Івану Семеновичу Нечую-Левицькому.

     У 2018 році 2 квітня виповнилося 100 років від дня смерті, а 25 листопада – 180 років від дня народження письменника.

     Український Бальзак, саме так називав академік Біленький Івана Нечуя-Левицького, який більше ніж  пів століття плідно працював на ниві українського письменства. Усе своє життя він відстоював інтереси пригнобленого народу, вболіваючи за рідну мову, широку культуру, людську гідність. Письменник завжди прагнув допомогти покривдженим, захистити їх. Тому він став близький людям різних країн і народів.

     За пів століття творчої діяльності Іван Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят високохудожніх романів, повістей, оповідань, п’єс, казок, нарисів, гуморесок, літературно-критичних статей, натхнення для яких черпав на колоритних просторах нашого краю. Перебуваючи в гостинах у родичів та друзів, письменник, наче губка, вбирав у себе атмосферу нашого міста і, прислухаючись до поради старшого літературного товариша Пантелеймона Куліша, писав так, як говорять в Канівському, Черкаському, Чигиринському повітах та на Київщині від Таращі до Білої Церкви.

     В ході заходу було відтворено епізоди життя відомого письменника, показано відео та театралізовані сценки присвячені його творчості.

     На заході були присутні учні загальноосвітніх навчальних закладів міста, представники преси та гості музею.

     Дійство супроводжувалося піснями у виконанні ансамблю Білоцерківського краєзнавчого музею «Струни серця».