Подання на звання лауреата міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького

Подання на звання лауреата міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького
    Білоцерківський краєзнавчий музей рекомендує Олексія Володимировича Стародуба (1960 р.н.), як кандидата на звання лауреата міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького.
    Олексій Володимирович Стародуб  працює у музеї з 1987 року. Почав свою професійну кар’єру зі старшого наукового співробітника, і з перших днів проявив себе як старанний, працелюбний і  відповідальний працівник. Згодом, у жовтні 1990 року, був призначений завідувачем сектору археології,  а в 1991 році – завідувачем відділу  природи та археології музею.
    «Ходяча енциклопедія», так жартома називають його колеги по роботі. Добре ерудований, з аналітичним мисленням, допитливий, мудрий, невтомний ентузіаст, який прийде на допомогу в будь-який момент, дасть фахову та слушну пораду. Це фахівець широкого профілю. Пан Олексій добре обізнаний  в питаннях археології, етнографії, історії. Він не зупиняється на досягнутому, сьогодні він опановує такі науки, як антропонімія, біографістика, генеологія.
    Роботу молодого співробітника належним чином оцінили в колективі музею. А у 1994 році, завдяки клопотанню, нелегким зусиллям та наполегливості директора Діденко Л.М. Олексій отримав квартиру і переїхав із гуртожитку в нове помешкання, яке колеги допомогли затишно облаштувати, адже початок 90-х – це були скрутні часи для всіх. 
    За роки роботи у музеї Олексій Володимирович був незмінним учасником археологічних експедицій, під час яких знаходив чимало цікавих історичних артефактів – предмети побуту народів часів кам’яного віку, церковні атрибути, ювелірні вироби, знаряддя праці.
    В експозиційній залі «Археологія» та фондах музею представлено багато речей, знайдених Стародубом О. В., у тому числі й археологічний матеріал доби Київської Русі, зібраний на розкопках з 1987 по 1998 рр.
Олексій Володимирович Стародуб – учасник численних історико-краєзнавчих читань ім. Петра Лебединцева, які проходять в Білоцерківському краєзнавчому музеї. Тематика його доповідей охоплює історію у найширшому її розумінні – від таємничої епохи заснування міста Гюргева, до вивчення невідомих сторінок біографії і діяльності наших земляків.
    Близько 70 його статей опубліковано в збірниках та журналах музею.
Історичне краєзнавство, яким займається Олексій, це не просто інтегральний науковий напрям  у дослідженні та популяризації історії нашого міста, це – покликання душі.
    Як відомо, основна цінність краю – його багата історія. І потрібно працювати, не покладаючи рук, щоб бути її вартими. Саме так працює Олексій Стародуб.
    Колектив Білоцерківського краєзнавчого музею вважає Олексія Володимировича Стародуба, старшого наукового співробітника, гідним звання лауреата міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького.
 
 
Директор КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей»
кандидат історичних наук
заслужений працівник культури України                                                                  Л.М. Діденко