Презентація науково-популярного видання кандидатів історичних наук Бурлаки С.І та Діденко Л.М. "Остарбайтери Білоцерківщини: документи, спогади, коментарі (1942-1945 роки)"

Презентація науково-популярного видання кандидатів історичних наук Бурлаки С.І та Діденко Л.М. "Остарбайтери Білоцерківщини: документи, спогади, коментарі (1942-1945 роки)"
      25 серпня у конференц-залі КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» була проведена презентація науково-популярного видання кандидатів історичних наук Бурлаки С.І та Діденко Л.М. "Остарбайтери Білоцерківщини: документи, спогади, коментарі (1942-1945 роки)". Автори розповідали, що спонукало до написання книги, як проходила робота та за чиєї допомоги. До збірника увійшли документи з наукового архіву та фондів Білоцерківського краєзнавчого музею, Державного архіву Київської області, Галузевого державного архіву СБУ, архівного відділу Білоцерківської РДА, спогади остарбайтерів, депортованих під час нацистської окупації краю, а також листи, написані ними з чужини додому. В цьому виданні їх опубліковано вперше, що дає можливість дослідити обставини й умови депортації, встановити чисельність, а також осмислити долі українських примусових робітників, які стали жертвами політики нацистського уряду, а в процесі репатріації зазнали утисків з боку радянської влади.
      Напередодні презентації та 30-ї річниці Незалежності України, автори книги Діденко Л.М., та Бурлака С.І привітали зі святом колишніх примусових працівників, які мешкають у місті та Білоцерківському районі (Терезине, Шкарівка). Про що був знятий невеличкий фільм (https://www.youtube.com/watch?v=XMGvGgAQyTs) і презентований на зібранні. Він викликав неймовірні емоції у присутніх, адже вони побачили тих людей, живих, долі яких описані у книзі. Спонсорську допомогу надав Голова ТОВ "МЖК-БУД БЦ" Яровий В.П.
      В рамках презентації відбулося засідання консалтингової студії вчителів історії міст та району, науковців музею. Учасники зустрічі розглянули питання про роль музейної педагогіки в процесі соціальної активності здобувачів освіти. Керівник міського методичного об'єднання вчителів суспільствознавчих предметів Бондарук Т.І. звернула увагу та важливість залучення школярів до участі у музейних освітніх програмах і проєктах, в контексті загальних трендів розвитку історичної науки.
      На завершення між музейниками і освітянами були укладені домовленості про тісну співпрацю.