У Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося інтерактивне театралізоване дійство «Святу Катерину пам’ятаємо – свою долю закликаємо»

У Білоцерківському краєзнавчому музеї  відбулося інтерактивне театралізоване дійство «Святу Катерину пам’ятаємо – свою долю закликаємо»

       6 грудня у Білоцерківському краєзнавчому музеї  відбулося інтерактивне театралізоване дійство «Святу Катерину пам’ятаємо – свою долю закликаємо», присвячене одному з жіночих свят, що ще з сивої давнини відзначали українські жінки – святу  Катерини, що припадає на 7 грудня  і розпочинає низку   народно-обрядових зимових свят.

       Під час дійства реальне і містичне злилося у єдине ціле. Глядачі дізналися,  як  у дохристиянські часи відзначали  свято жіночої Долі, які дарунки приносили Богиням долі – Рожаницям.  Це були хліб, мед, засушені квіти, молоко, каша. День Долі вважався святом привернення до себе любові. Вся їжа, гадання та заговори стосувались любовної тематики та щасливого майбутнього у шлюбі. Саме тому, коли з поширенням християнства День Катерини пов’язали із Днем Долі, вона також стала вважатись заступницею жінок і наречених. Тож традиційно напередодні і в день свята Катерини 7 грудня дівчата  та хлопці ворожили на суджених і збиралися разом на вечорниці.

       Гості  поринули у захоплюючий світ українських звичаїв та традицій, разом з музейниками ворожили на зерні, глечиках та вибравши гілочку вишні, закликали долю. Магічні ритуали супроводжувалися піснеспівами у виконанні музейного ансамблю «Струни серця».

       У заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, шкіл мистецтв, колеги-музейники з Тетієва, Ставищ, Миронівки, Маслівки, Фастова та представники старшого покоління з Академії пенсіонерів.