У Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося театралізоване дійство «Молоде зимове Сонце народжується»

У Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося театралізоване дійство «Молоде зимове Сонце народжується»
        21 грудня 2017 року в день зимового сонцестояння у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося  театралізоване дійство  «Молоде зимове Сонце народжується», яке відобразило деякі свята осінньо-зимового періоду: Свято Долі, Свято Калити та Свято Коляди – народження молодого сонця Божича та перенесло всіх присутніх у далекі часи, коли наші предки – слов’яни, жили у гармонії з природою, шанували Матір-землю, приносили жертовні дари стихіям.
        Нині прадавні народні традиції та звичаї відроджуються. Дедалі більше людей хоче дізнатися, як жили їхні давні предки, яким богам молилися. Більшість релігійних традицій та обрядів слов’ян безслідно втрачені. Та деякі з них були запозичені християнами, і саме завдяки цьому дійшли до наших часів, видозмінивши свято Долі в свято Катерини, свято Калити – в свято Андрія, а народження Божича-Коляди – у величне Різдво.
        Вперше захід проходив двічі на день, о 14 годині до музею завітала шкільна молодь, а о 16 годині всі бажаючі – жителі, гості міста та представники ЗМІ.
        В ході відкриття пролунали музичні привітання від вокального ансамблю музею «Струни серця». Зі словами привітань та заключним словом виступила заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, директор Білоцерківського краєзнавчого музею Діденко Людмила Михайлівна.