У фойє КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відкрилася тематична виставка, присвячена Дню Конституції України

У фойє КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відкрилася тематична виставка, присвячена Дню Конституції України
     24 червня 2022 року у фойє КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відкрилася тематична виставка, присвячена Дню Конституції України «КОНСТИТУЦІЯ, ВИМРІЯНА ПОКОЛІННЯМИ».
 
     Виставка розповідає про основні історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України, дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким для країни був процес створення власного Основного Закону: від першого письмового зводу законів Ярослава Мудрого до прийняття чинної Конституції.
 
     А державність є невід’ємною від культури. І Україна завжди потужно заявляла про себе через останню. Фотодокументальний матеріал вдало доповнений предметами побуту, одягом звичайних українців, котрими вони користувалися протягом тривалої історії становлення нашого народу та його боротьби за свою автентичність. Тут представлені складні гончарні вироби, приладдя для прядіння, знаряддя праці для роботи в полі, рушники з найрізноманітнішою символікою, притаманною різним регіонам… Все це є свідченням розмаїтості та унікальності української культури, яка формувалася віками, зазнаючи впливу історії та увібравши в себе моральні і духовні цінності. Вона багата і неповторна, проникнута духом свободи та нескореності, змогла вистояти під натисками чужоземців та зберегти свою самобутність і протягом багатьох століть зміцнювала українську державу.
 
     Сьогодні виставку відвідали гуртківці Центру творчості дітей та юнацтва Київщини, щоб отримати нові знання про важливий день та документ країни – Конституцію України. Вони ознайомилися з історією створення і написання нашої Конституції, з її сучасним і минулим. Для кращого засвоєння інформації, екскурсовод музею провела дітям екскурсію. І в простій та привабливій для себе формі, діти пройшли разом з нашим Основним Законом весь його історичний шлях. З подивом дізналися, що розподіл гілок влади, яким користується зараз весь світ, був введений українським гетьманом Пилипом Орликом. Ознайомилися з вкладом у становлення української державності Михайла Грушевського. Та затамувавши подих слухали про важке, але важливе прийняття чинної Конституції, і добу безперервної роботи Верховної Ради до того, як 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин був прийнятий наш Основний Закон, а на згадку про цю подію Україна щорічно в цей день святкує День Конституції – єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.