Відбулась презентація науково-документального видання «Підпілля і партизани Білоцерківщини під час нацистської окупації: документи і свідчення»

Відбулась презентація науково-документального видання «Підпілля і партизани Білоцерківщини під час нацистської окупації: документи і свідчення»

          23 квітня 2018 р. о 15.00 у виставковій залі Білоцерківського краєзнавчого музею відбулась презентація науково-документального видання «Підпілля і партизани Білоцерківщини під час нацистської окупації: документи і свідчення», упорядниками якого є Бурлака С.І. – кандидат історичних наук, доцент (науковий редактор) і Діденко Л.М. – директор КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей», заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук.

          Активну участь у роботі над збірником під час опитування очевидців, а також при підготовці до друку архівних документів брали співробітники КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей»: завідувач науково-методичним відділом С.П. Поплавська, головний зберігач фондів музею Л.П. Малишева, старший науковий співробітник В.О. Вікторова, старший науковий співробітник В.Г. Бабенко, науковий співробітник В.С. Юрчук.

          Здійснення цього видання відбулося за рахунок бюджетних коштів громади міста згідно з умовами конкурсу проектів молодіжних і дитячих громадських організацій, проведеного Управлінням молоді та спорту Білоцерківської міської ради в 2017 році.

          До збірника увійшли спогади учасників підпілля та партизанського руху на Білоцерківщині, спогади краян, які в період нацистської окупації проживали в місцях дії партизанських загонів, документів з державних архівів, а також фондів Білоцерківського краєзнавчого музею, які відображають події зазначеного періоду.  Більшість матеріалів були опубліковані вперше. Вони доповнюють наукові пошуки з теми, конкретизують події, пов’язані з діяльністю партизанів і підпільників краю в період липня 1941 – січня 1944 рр. Матеріали збірника можуть бути використані на уроках історії в навчальних закладах усіма, хто цікавиться історією Білоцерківщини під час Другої світової війни. 

          На презентації були присутні учні та викладачі навчальних закладів міста, представники Білоцерківської централізованої бібліотечної системи і засобів масової інформації, наукові співробітники музею та краєзнавці. Гостей вітали в.о. начальника управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради Литвиненко К.С. та начальник управління освіти і науки Петрик Ю.Ф. Про те як створювалася книга розповіли упорядники є Бурлака С.І. та Діденко Л.М. . Після заходу слухачі отримали в дарунок примірники книг.