Відбулася презентація книги «Інформативний довідник із перейменування вулиць міста у 2016 р.»

Відбулася презентація книги «Інформативний довідник із перейменування вулиць міста у 2016 р.»

            17 лютого 2017 року в Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулася презентація видання музею «Декомунізація м. Біла Церква. Інформативний довідник із перейменування вулиць міста у 2016 р.» та спільного проекту музею з міським осередком «Молода Просвіта» – «Декомунізація у Білій Церкві»

            Видання «Декомунізація м. Біла Церква. Інформативний довідник з перейменування вулиць міста у 2016 р.» розроблене науковцями музею, вийшло  у грудні 2016 року і призначене для широкого загалу читачів, які цікавляться історією рідного краю. Авторський колектив подав коротку  інформацію про стару та нову назву  вулиць, причини перейменування, межі, обґрунтування змін. Цей довідник зручний у користуванні кожному пересічному громадянину.

            Матеріали довідника стали основою для написанні книги «Декомунізація у Білій Церкві». Над книгою працювали Людмила Діденко, Євген Чернецький, Олексій Стародуб, Костянтин Климчук, Тетяна Виговська, Володимир Іванців, Анатолій Бондар.

            У книзі розповідається про те, як приймалося рішення про перейменування вулиць міста, наведено біографії національних героїв, діячів культури і науки, на честь яких перейменовано білоцерківські вулиці, розвінчуються міфи радянської пропаганди. Книга ілюстрована планами міста з позначенням перейменованих вулиць.

            Презентуючи книгу, директор Білоцерківського краєзнавчого музею Людмила Діденко, розповіла про те, як народилася ідея створити такий довідник та про співпрацю музею й осередку «Молодої Просвіти». Костянтин Климчук зазначив: «Ця книга буде корисною для всіх тих, хто цікавиться історією рідного краю та України ,– учителів, учнів, широкого загалу читачів. Що ми знаємо про національних героїв? Майже нічого. А ця книга стане справжнім посібником у самоосвіті й імена Євгена Слабченка, Уласа Самчука, Івана Виговського займуть належне місце у свідомості українців. Також у книзі ви прочитаєте про таких діячів, як Модест Левицький, Михайло Палій-Сидорянський та учасника російсько-української війни, Героя України Ігоря Зінича, імена яких мають з’явитися в топоніміці міста».

          Під час презентації  виступили історик Олексій Стародуб, депутати міськради Юрій Петрик і Володимир Бабенко, радник міського голови Микола Антонюк, голова КОО НСПУ Анатолій Гай.

            Наклад довідника буде роповсюджено по міських та шкільних бібліотеках.