Відбулось урочисте відкриття міжнародної пересувної виставки фотопанно «Еволюція: маски регіону Торресової протоки»

Відбулось урочисте відкриття міжнародної пересувної виставки фотопанно «Еволюція: маски регіону Торресової протоки»

          16 травня 2019 р.  у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття міжнародної пересувної виставки фотопанно «Еволюція: маски регіону Торресової протоки». Захід приурочено до міжнародного Дня музеїв та організовано спільно із Національним музеєм Австралії у партнерстві з культурним центром Gab Titui та Міністерством закордонних справ і торгівлі (DFAT) та демонструє мистецтво корінних народів Австралії, зокрема мистецтво остров’ян Торресової протоки. 

          У виставковій залі музею поєдналися культури двох народів, двох континентів. 16 травня – Всесвітній день вишиванки. Відвідувачі прийшли на захід у гарних вишиванках, чим приємно була  вражена  пані посол.

          З вітальним словом до гостей звернулися: директор музею Діденко Людмила Михайлівна,  Надзвичайний та Поважний Посол в Україні пані Меліса О’Рурк та заступник міського голови Литвиненко Катерина Сергіївна. Серед гостей були представники міського відділу культури та туризму, члени Клубу «Академія пенсіонерів», учні Білоцерківського професійного ліцею, вихованці клубу за місцем проживання «Прометей» жителі  та гості міста.

          Виготовлення та носіння красиво оздоблених масок – вражаючих предметів ритуального та історичного значення – є однією з найяскравіших традицій регіону. Сягаючи корінням у давню духовність, сьогодні маски та їхнє виготовлення є вираженням художнього та культурного відродження. Завдяки цій виставці українська аудиторія змогла долучитися до історії та культури корінних народів Австралії, зокрема острів’ян Торресової протоки.