Відбулися ХXVI Краєзнавчі читання ім. о. Петра Лебединцева

Відбулися ХXVI Краєзнавчі читання ім. о. Петра Лебединцева

9 квітня в приміщенні Білоцерківського краєзнавчого музею пройшли чергові ХХVI Краєзнавчі читання.

Першим виступила доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Матяш Ірина Борисівна, яка ознайомила слухачів про маловідомі сторінки історії із життя Євгена Слабченка - французького та іспанського кінорежисера українського походження, активного діяча українського емігрантського руху, засновника українського скаутського руху на Наддніпрянщині навчання якого, на початку минулого століття, проходило в  Білій Церкві.

Цікаве повідомлення підготував кандидат історичних наук Євген Чернецький про знахідки середньовічного Поросся. Вчений досліджує  торгівельні пломби, що були знайдені на усті річки Кам'янки.

Кандидат історичних наук, доцент Володимир Степанович Перерва ознайомив присутніх із документальним архівом Олександри Браницької, та поділився цікавою розповіддю про відрядження на Смоленщину, батьківщину графині.

Наступний виступ підготував Володимир Павлюченко, старший науковий співробітник Білоцерківського краєзнавчого музею. Він розповів про печатку князя Ізяслава Ярославовича. Цю печатку дослідник знайшов випадково в 2015 році, у с. Буки, Сквирського району. Він дослідив та зробив опис про вигляд печатки, визначив розмір і вагу, а також написи та  їхнє значення. Співробітник інформаційно-краєзнавчого відділу Білоцерківської центральної бібліотеки Олексій Стародуб присвятив свій виступ дослідженню братських могил і кладовищ бійців і офіцерів Червоної Армії та закатованих мирних жителів Білої Церкви часів Другої світової війни.

Краєзнавець Віталій Ґаґан поділився своїми дослідженнями про цікаве походження назви села Розаліївка, яке було засноване графом Ян-Яцеком Амор Тарновським, що володів Кагарлицьким староством з 1746 року. Краєзнавець Надія Тряпіцина досліджувала походження слова кракузи, та розповіла як воно пов’язане з Білою Церквою. Дослідник та краєзнавець Олександр Мартиненко розповів  про військове значення Білої Церкви у ХІХ столітті, зокрема історію 6-го саперного батальйону Білоцерківського гарнізону. Гостем краєзнавчих читань була Киридон Алла Миколаївна доктор історичних наук, професор, науковець, педагог.

Повністю ознайомитися з дослідженнями земляків ви зможете, придбавши збірник Краєзнавчих читань в Білоцерківському краєзнавчому музеї, який буде надруковано незабаром.