Відкрилася тематична виставка «Шевченко – наш. Він для усіх століть»

Відкрилася тематична виставка «Шевченко – наш. Він для усіх століть»
      9 березня Україна відзначає 203-й день народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, який є національним героєм і символом України.
     У Білоцерківському краєзнавчому музеї 7 березня 2017 року відкрилася тематична виставка «Шевченко – наш. Він для усіх століть», приурочена до цієї дати.
      Виставка знайомить з художньою творчістю Кобзаря, в якій яскраво відображено життєвий шлях Т.Г. Шевченка. Окремі розділи присвячено його перебуванню на Київщині.
        До уваги відвідувачів живопис, графіка, скульптура, фотодокументи, етнографія, книги із фондів музею.
        Талант Тараса Григоровича був багатогранний.
        Свої перші вірші він почав писати у другій половині 30-х років. У 1840 р. у Петербурзі вийшла перша збірка його поезій "Кобзар", який став для українців другою Біблією. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів як святиню. По ньому український селянин вчився читати. Вуста старанно шепотіли заповітні прості рядки, а розум осявала істина – «Борітеся – поборете!». Ці слова залишилися актуальними і до сьогодні.
        Тарас Григорович був одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів. У 1859–1860 роках виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування.
        Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу.
        У Білій Церкві одна з центральних площ міста має назву – площа Шевченка. Розташована вона між перехрестям вулиці Гагаріна – вулиці Шевченка та вулиці Ярослава Мудрого.