Відкриття виставки «Об’єднаймося ж, брати мої!»

Відкриття виставки «Об’єднаймося ж, брати мої!»

            22 січня 2016 року у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося   обласне свято з нагоди відкриття виставки робіт учасників  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» приурочене до Дня Соборності України та Шевченківським дням. У затишній виставковій залі зібралися шанувальники образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва, відомі митці, педагоги Білої Церкви й області. Організатори виставки – КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей».

            Цього року експозиція виставки налічувала близько 300 робіт в різних техніках образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва. Всі роботи були об’єднані спільною тематикою, присвяченою ідеї єдності і соборності України, 25-річчю Незалежності нашої держави та творчості Т.Г. Шевченка.

Відкрили виставку директор КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Тамара Василівна Нестерук та директор КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» Людмила Михайлівна Діденко. Як зазначив голова журі виставки-конкурсу, голова Київської обласної організації Національної спілки художників України Дмитренко Олександр Федорович, «саме тут, у цьому залі – справжня Україна… Така, якою бачать її наші талановиті діти – автори неповторних виставкових робіт». У кожній роботі  відображено самобутність України, характер її людей, їх радості і біль, їхню душу. В гармонії з рукотворними витворами на вернісажі звучали слова Великого Кобзаря, як ніколи, актуальні сьогодні. Враження від виставкових робіт  підсилювали й музичні твори у виконанні хорового колективу Центру творчості дітей та юнацтва Київщини та Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу.

            Гостям заходу музей  надав можливість взяти участь у  майстер-класах з петриківського розпису, виготовлення сувенірів на бересті,  робіт у техніці «фото трансфер», а також презентації робіт, виконаних у  техніках декупажу, трафаретної техніки, імітації сусального золота, позолоти, вітражної техніки тощо. Ідея таких майстер-класів у тому, щоб створити підгрунтя для творчої співпраці талановитих педагогів, ознайомити їх із сучасними техніками образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва.

            Атмосфера свята наповнювала гостей гордістю за свою країну, її невичерпні мистецькі скарби, талановиту молодь. У такі моменти  їм самим хотілося творити щось прекрасне…