Відкриття виставки «Військово-польовий АРТ»

Відкриття виставки «Військово-польовий АРТ»

     25 лютого 2016 р. у виставковій залі Білоцерківського краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття виставки «Військово-польовий АРТ».  Автором і куратором проекту є боєць добровольчого батальйону спеціального призначення «Золоті ворота», а нині співробітник патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» – Павло Ротар, який зазначив, що це вже 5-та експозиція даної виставки, яка вперше демонструється за межами столиці. Першу виставку було представлено Президенту України та Міністру оборони. Митці 22-х областей України представили свої роботи, щоб донести до громадськості всю трагічність війни та велике бажання жити в мирі.

     У творчому заході взяли участь учасники АТО, виконуючий обов’язки начальника Білоцерківської поліції Сергій Возненко, заступник голови Райдержадміністрації Білоцерківського району Юлія Устич, перший заступник Юрій Савчук, громадськість міста, співробітники музею, художники та майстри.

     Виставку відкрила директор музею Людмила Діденко, звернувшись зі словами: «Ми хочемо жити в мирі та спокої, без війни. Саме тому, майстри народного мистецтва під керівництвом автора Павла Ротара зібрали та розписали в українському стилі «експонати» з місць проведення бойових дій на Сході нашої держави».

     Настоятель церкви Покрови Божої Матері отець Миколай благословив творчий захід та звернувся до присутніх зі словами: «Йде війна між добром і злом, яка відображається в серцях та душах українського народу, а також, у молитвах та народному мистецтві».

     У своєму виступі виконуючий обов’язки начальника Білоцерківської поліції Сергій Возненко наголосив на важливості даної експозиції народного мистецтва, яка представлена громаді Білоцерківщини. Побажав автору проекту творчої наснаги у добрій справі та патріотичному вихованні дітей і молоді.

     Відкриття виставки супроводжувалося  майстер-класом з петриківського розпису на військовому спорядженні, який проводила Наталя Іллівна Жарко-Статива – білоцерківська майстриня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, роботи якої представлені на виставці.