Вітаємо з Днем українського добровольця!

Вітаємо з Днем українського добровольця!

        В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Українські добровольчі батальйони є унікальним явищем у Збройних Силах України!

        Його встановлено рішенням Верховної Ради 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

        У зоні ООС знаходиться всього приблизно 30 добровольчих батальйонів у тому числі: Нацгвардія, батальйон територіальної оборони (БТрО), спеціальні батальйони міліції, батальйони «Правого сектору» та «ОУН» (не ввійшли до складу Збройних Сил України).