Відбулися XXХV Краєзнавчі читання ім. о. Петра Лебединцева

Відбулися XXХV Краєзнавчі читання ім. о. Петра Лебединцева

           26 січня о 15:00 у приміщенні Білоцерківського краєзнавчого музею відбулися XXХV Краєзнавчі читання ім. о. Петра Лебединцева.

             У затишному конференц-залі музею, в оточенні картин видатного художника Івана Міщенка зібралися краєзнавці, науковці з Білої Церкви та Білоцерківського району. Під час чергової зустрічі учасники читань познайомили присутніх із маловідомими сторінками історії нашого краю.

            Старший науковий співробітник відділу археології Білоцерківського краєзнавчого музею Володимир Павлюченко розповів про  випадкові знахідки римських срібних монет на Пороссі, їх історію походження та ймовірні причини  появи в нашому краї.

            Цікаву та змістовну доповідь «Організація полювання графа Ф.-К. Браницького у Білоцерківському графстві» представив кандидат історичних наук Євген Чернецький. Як відомо, полювання було однією з поширених розваг та формою товариського життя у панських маєтках Правобережної України XVIII–XIX століть. Не було виключенням і Білоцерківське графство при дворі Францишка-Ксаверія Браницького. Зі спогадів, занотованих про нього у 1848 р., відомо, що граф  часто влаштовував полювання у вигляді розваг. Кожне з них виглядало як військові походи. Оцінити дійсні масштаби полювань колишнього гетьмана дозволяють документи 1801 року,  які були досліджені автором статті.

            Старший науковий співробітник  музею Олексій Стародуб розповів про  маловідомі сторінки життя  Кузьми Запорожця, батька відомого радянського діяча революційного руху  Петра Запорожця. Про радянський міф, який був створений навколо цієї особистості,  та реальність, яка супроводжувала його.

            Краєзнавець Станіслав Костецький познайомив присутніх із  нашою землячкою, уродженкою Білої Церкви, художницею, режисер-мультиплікатором, членом Національної спілки кінематографістів України,  лауреатом багатьох міжнародних премій  – Оленою Касавіною. До її робіт, як художника аніматора,  належать такі, відомі кожному з дитинства, мультфільми: «Острів скарбів», «Як Петрик П'яточкін слоників рахував», «Лікар Айболить» та ін.

          Доповіді не залишили байдужими слухачів,  викликали жваву дискусію та їх палке обговорення.

         Подані матеріали будуть надруковані найближчим часом.  Всі бажаючі зможуть придбати збірник на касі музею.