З нагоди 207-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» презентує тематичну виставку «Шляхами Кобзаря»

З нагоди 207-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» презентує тематичну виставку «Шляхами Кобзаря»

        Кожного року в березні Україна відзначає Шевченківські дні. З нагоди 207-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» презентує тематичну виставку «Шляхами Кобзаря», яку напередодні  відвідали студенти Білоцерківського педагогічного коледжу.

        З ім’ям Т.Г. Шевченка пов’язана історія  Білої Церкви, де неодноразово побував великий Кобзар. Свої враження про наше містечко він відобразив у повісті «Прогулка с удовольствием и не без морали» (1856 р.).

        У  Білій Церкві жили   вірні друзі Т.Г. Шевченка: М.К. Чалий (18161907) – відомий український педагог, член редколегії журналу “Киевская старина», директор Білоцерківської гімназії та І.М. Сошенко (1807–1876) – земляк Т. Шевченка, художник та викладач гімназії, який першим звернув увагу на художній талант митця та організував його викуп із кріпацтва.

        У червні 1846 року Т. Шевченко у складі археологічної комісії разом із професором І. Іванишиним та художником О. Сенчило-Стефановським протягом місяця брав участь у роботі науково-археологічної експедиції та розкопках кургану Перепет під Фастовом, де замальовував кургани, селян, учасників розкопок (збереглося дев’ять його малюнків).

        Працюючи художником археографічної комісії, Т. Шевченко замальовував пам’ятки історії, старовинні церкви. У нашому містечку він зробив малюнок  найстарішої  Микільської церкви, яка була закладена 25 серпня 1706 року гетьманом Іваном Мазепою та білоцерківським полковником Костянтином Мокієвським.

        На виставці представлені копії картин,   колекція автопортретів Т.Г. Шевченка, рідкісні видання його творів, що є важливим джерелом вивчення образотворчого мистецтва та  історії української культури. 

        Під час екскурсії студенти  познайомилися  з художньою творчістю Кобзаря, в якій відображено життєвий та творчий  шлях Тараса Григоровича: часи його навчання в Петербурзькій академії мистецтв, подорожування його по Україні, перебування на Київщині, період заслання в  Казахстані та  вшанування пам’яті Кобзаря.

        Великий Кобзар був вірним і відданим сином українського народу, натхненним співцем рідного краю. Високохудожнім словом він виразив душу українців, їхнє непереборне прагнення до волі, світ поетичних уявлень, потяг до всього прекрасного, піднесеного, величного. Шевченко жив інтересами свого народу, разом із ним боровся проти зла й неправди.  Він був справжній митець, його називають поборником правди і свободи.

        Тож, шануймо Великого Кобзаря і його непорушні заповіти синам і дочкам нашої славної України!