Історія Білоцерківського Краєзнавчого Музею

Білоцерківський краєзнавчий музей створений у 1924 році. Перший директор, організатор, засновник Білоцерківського музею старожитностей Степан Леонтійович Дроздов-Мишківський (1867–1933-?) для створення музею подарував свою власну колекцію та протягом майже трьох років сприяв поповненню музейного фонду.

У 30-ті роки з фондів музею були вилучені значні культурні цінності. Напередодні Великої Вітчизняної війни в музеї налічувалося біля 10 тисяч експонатів, а у науковій бібліотеці нараховувалося 7 тис. книг.

У роки окупації міста Білої Церкви  німецько-фашистськими загарбниками музей не був евакуйований, тому музейна колекція була значно пограбована і на кінець війни в музеї залишилось 1218 експонатів, а бібліотека нараховувала лише 2968 екземплярів. У визволеному місті музей розгорнув експозицію у другому півріччі 1944 року і став поповнювати свої фонди.

У 1976 році розпочалося будівництво нового приміщення краєзнавчого музею, а 7 жовтня 1983 року відкрилася нова музейна експозиція.

Білоцерківський краєзнавчий музей сьогодні – це скарбниця музейного фонду України, потужний науково-методичний центр  та культурний осередок Правобережної Київщини, організатор численних археологічних, етнографічних та народознавчих експедицій.