Історія та доля роду графів Браницьких

Фотодокументальна виставка «Історія та доля роду графів Браницьких» створена за матеріалами Білоцерківського краєзнавчого музею, російських та польських видань кінця ХІХ–ХХ ст., архівів України, Росії та Польщі.

З другої половини ХVIII ст. і до 1918 р. на економічний, політичний і культурний розвиток Правобережної Київщини та Білої Церкви великий вплив справляла діяльність колишніх власників міста – графів Браницьких.

На виставці представлено низку документів про першого володаря Білої Церкви, коронного гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького, його дружину Олександру Василівну Енгельгардт (племінницю князя Потьомкіна, фрейліну цариці Катерини ІІ), а також про долю їхніх дітей, онуків та правнуків.

Велике історичне та архітектурне значення мають представлені на виставці листівки з краєвидами міста початку XX ст., фотографії із зображенням фасаду та інтер’єру палаців, фото останньої володарки Білої Церкви – Марії Євстафіївни Браницької з роду князів Сапєг (дружини Владислава Владиславовича Браницького) у парку «Олександрія».