Політ над вічністю

          У музеї представлено унікальну виставку сучасного живопису «Політ над вічністю» пензля талановитого білоцерківського художника-аматора - Ігоря Жановича Дячинського (1959–1991), що захоплювався художньою фотографією, підводним плаванням, вивчав анатомію, філософію, історію, був прихильником таланту Сальвадора Далі та Миколи Реріха. Для творчості Ігоря Жановича є характерним сюрреалістичний напрямок, композиційна новизна. Через художню форму митець вміло передав творіння духовного світу, виразив особисте бачення людського буття як частки всесвіту. Колекція з 30-ти картин дає уявлення про погляди художника на сучасний стан цивілізації та причини її занепаду – війни, знищення основ, на яких вона виникла. В картинах постає ірраціональний фантастичний світ космічних подорожей. Деякі роботи присвячені роздумам на тему генезису людини в неосяжному космічному просторі, коли земне життя в його фізичному втіленні постає лише як малий епізод, а подорож духовної субстанції має нескінченне продовження в космосі.

          Художник звертається до традиційних зустрічей з розумними провідниками, божественними надістотами, які виявляються на шляху у колишнього землянина, що вже покинув Землю та мандрує у Всесвіті. В картині «Куди йдеш?» саме це запитання вустами мудреця-божества адресоване людині. Тривожні інтонації та апокаліптичні образи відчуваються в картинах «Таврійський пікнік», «Прощавай, плането», «Без назви», «Агонія цивілізації». Ігор Дячинський закликає людей глибоко задуматися про напрямки своєї діяльності на Землі.

          В картинах «Потуга», «Велике кохання слов'янофіла», «Агонія», «Безмежжя», «Купання астрального тіла» відображено візуальні образи космосу, яким відповідає вдалий вибір кольорової гами. Художник розмірковує на тему кохання чоловіка і жінки, як космічного духовного явища, наповненого лабіринтами для блукання в нескінченності двох сердець, двох душ («Божий рефлекс», «Без назви», «Ранок», «Сімейна майстерня», «Рейн»).

          Творчість Ігоря Жановича Дячинського, тонкого художника-експериментатора, що створив унікальну збірку модерністського живопису у стилі сюрреалізму, являє собою цікавий напрямок сучасного українського живопису. Його картини і сьогодні змушують глядача думати, переживати, по-справжньому відповідально жити. Філософське осмислення природи суспільства, знання історії мистецтва поряд з продуманими композиціями та яскравим колоритом привертає увагу багатьох шанувальників мистецтва. На вістрі пам’яті завжди пламеніє світлий образ вічно молодого талановитого художника, що спостерігає за нами в цю мить з берега Вічності.

          В 1992 році колекція картин Ігоря Дячинського була подарована музею матір’ю художника Галиною Панасівною Дячинською. Перша і єдина за життя художника виставка його картин відбулася у 1990 році у приміщенні вітальні Народного Руху України. У 1990-х рр. виставка з успіхом експонувалася у Німеччині, в рамках заходу «Київ вітає Лейпціг».